Warning: Use of undefined constant siteurl - assumed 'siteurl' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/rx/domains/mot.net.pl/public_html/wp-content/plugins/Viva-ThumbZoom/viva_zoom.php on line 40 Ochrona Zdrowia – Małgorzata Ornoch-Tabędzka

Ochrona Zdrowia

Przez prawie 20 lat pracowałam w ochronie zdrowia, najpierw jako asystent społeczny a potem terapeutka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej w Kiekrzu. W tym czasie byłam współzałożycielką, wiceprezesem i przez kilka lat dyrektorem biura Towarzystwa Zdrowe Serce.  Na początku lat 90-tych zostałam członkiem zespołu współpracującego z Bankiem Światowym przy wdrażaniu pierwszej reformy ochrony zdrowia. Jako lider promocji zdrowia  odbyłam wiele szkoleń  i staży zagranicznych.

Jednymi z ważniejszych było szkolenie European Healthcare Management Association i współpraca z WHO w ramach Sieci Zdrowych Miast. Ich konsekwencją była moja dalsza praca związana z doskonaleniem zarządzania służby zdrowia w Poznaniu  i późniejsza decyzja o podjęciu studiów z zakresu zdrowia publicznego w Stanach Zjednoczonych. W roku 1996, jako ekspert Banku Światowego współorganizowałam w Budapeszcie konferencję dla państw Europy Wschodniej, które uzyskały na rozwój ochrony zdrowia pożyczki z Banku Światowego.