Warning: Use of undefined constant siteurl - assumed 'siteurl' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/rx/domains/mot.net.pl/public_html/wp-content/plugins/Viva-ThumbZoom/viva_zoom.php on line 40 LGPP – Małgorzata Ornoch-Tabędzka

LGPP

Local Governmnet Partnership Program (LGPP) –  Partnerstwo dla Samorządu Terytorialnego, amerykański program pomocowy, który funkcjonował w Polsce w latach 1997-2001. Był finansowany przez rządową Amerykańską Agencję ds. Rozwoju Międzynarodowego USAI.

Program LGPP miał za zadanie wzmocnić zdolność polskich gmin do skutecznego świadczenia usług i zarządzania własnymi zasobami oraz zwiększyć udział społeczności lokalnych w podejmowaniu decyzji na ich terenie. Główną formą działalności LGPP było wdrażanie w gminach i powiatach (łącznie ponad 200 jednostek samorządu terytorialnego) nowoczesnych narzędzi i metod zarządzania.

Pracowałam w Biurze Regionalnym LGPP w Poznaniu jako koordynator współpracy z gminami i kierownik projektów. Nadzorowałam wdrażanie projektów w 4 miastach: Szczecinie, Gorzowie, Ostrowie Wielkopolskim, Lubaniu oraz dwóch małych gminach wiejskich: Pępowo i Przykona.

W gminie Przykona pomagałam w opracowaniu pierwszej strategii rozwoju gminy.  Od Wójta Mirosława Broniszewskiego uzyskała informację, że współtworzone przeze mnie plany strategiczne, które w roku 2000 wydawały się zupełnie nierealne, dzisiaj są z powodzeniem wdrażane.

LGPP LGPP_Certificate